Jak podnikat na internetu?

Jak podnikat na internetu?

Je možné, že už máte fungující podnikání, které vám vydělává peníze. Přesto vás může zajímat, jak začít podnikat na internetu? Jak své podnikání převést do online podoby? Nestačí se jen zapsat se na internetu do nějakého katalogu firem. Dokonce ani nestačí vytvořit běžný informační web, kterých je spousta. Je nutné vytvořit prodejní web, který bude fungovat (prodávat) zcela automaticky. Navíc je také vhodné zvolit správné strategie prodeje a propagace. Rád vás seznámím s tím, jak začít podnikat na internetu.

Internet vám dá možnost oslovit vlastním webem kohokoliv. Nestačí ale jen být vidět na internetu, musíte ho také svým webem dostatečně zaujmout, aby chtěl další informace. Je nutné ho přesvědčit, že mu dáte to, co hledá, až potom mu to můžete prodat. Jen pokud dodržíte tento postup, jen potom máte možnost vydělat na internetu peníze.

Návod k podnikání na internetu

Připravil jsem pro vás postup, jak je možné začít v deseti krocích podnikat na internetu. Tento postup je možné použít v mnoha oborech. Je založen na tom, že si zřídíte vlastní web, na kterém budete prezentovat, co nabízíte. Díky němu budete získávat nové zákazníky. Vše je přitom možné nastavit na automatický provoz, kdy bude váš hlavní úkol dostat na web co nejvíce lidí. Vše ostatní bude následně řešeno automatizovaně.

Je jasné, jsou oblasti, ve kterých není možné uvedené schéma použít v plném rozsahu. Základ však zůstává. Pokud vás zajímá, jak by bylo možné uvedený postup použít i u vás, zkuste mě kontaktovat, mohl bych pro vás postup upravit přímo na vaše podmínky.


Potřebujete poradit? Pomůžu vám!

10 kroků k podnikání na internetu

Krok 01: Poznejte své zájmy a znalosti

V jakém oboru můžete podnikat na internetu? Rozhodně by to měla být oblast, která vás baví, které rozumíte. A hlavně, měla by to být oblast, kde se dají vydělat peníze. Pouze splněním těchto tří základních podmínek máte možnost v podnikání uspět. Hodně lidí chodí do práce, která je nebaví. Přitom mají velké znalosti v jiném oboru, které považují jen za své hobby.

Úkol:

Najděte oblast, která vás baví, které rozumíte, ve které chcete vydělat na internetu. Musí to být oblast, kde jsou lidé ochotni dát vám své peníze.

Jak podnikat na internetu?

Krok 02: Najděte problém, který musí lidé řešit

Za co jsou lidé ochotni dát vám své peníze? Jeden z největších důvodů je, že váš produkt vyřeší jejich problém. Za to jsou ochotni otevřít svou peněženku a zaplatit vám požadovanou částku. Nemusí se přitom jednat doslova o „problém“. Lidé také rádi zaplatí za zážitky. Může jít také o něco, co oni nemají a vy jim to můžete dát. Mohou to být například znalosti, nebo informace, které řeší to, co je zajímá, co potřebují.

Úkol:

Najděte problém, který můžete lidem svým produktem vyřešit. Najděte hodnotu, kterou můžete lidem dát, kterou jsou ochotni vám zaplatit.

Jak podnikat na internetu?

Krok 03: Vytvořte web, dejte osobě vědět

Pokud chcete vydělávat peníze na internetu, je velmi vhodné mít svůj vlastní web, na kterém budete mít svou prezentaci. Pouze díky vlastnímu webu budete mít možnost na něm nastavit automatický režim, který může provést návštěvníka webu až k prodeji. Dovolí vám také sbírat kontakty na zájemce o vaše produkty.

Úkol:

Vytvořte svůj prezentační a prodejní web, který se stane vaším automatem na peníze.

Jak podnikat na internetu?

Krok 04: Ukažte světu, co umíte

Pište pravidelně na svůj web texty týkající se oblasti vašeho působení. Dejte lidem vědět, kdo jste, co umíte. Pište texty, které se týkají vašeho oboru. Pokud dokážete natočit video, dejte ho také na svůj web. Ukažte lidem, že rozumíte jejich problémům, že je dokážete vyřešit.

Úkol:

Naplňte web texty a informacemi o tom, kdo jste, co umíte, co můžete lidem nabídnout.

Jak podnikat na internetu?

Krok 05: Staňte se expertem v oboru

Nastavte svůj web, aby vás znaly internetové vyhledávače (Google, Seznam). Diskutujte o svém zaměření v diskusích mimo svůj web. Najděte si skupiny na Facebooku, které se zabývají vaším oborem. Publikujte tam své zkušenosti a názory. Ukažte, že rozumíte tomu, co děláte. Přitáhněte tím návštěvníky na svůj web.

Úkol:

Ukažte se na internetu, že jste expert ve své oblasti. Nejen na svém webu, ale i na dalších webech. Zajistěte si, že vás budou znát vyhledávače (Google, Seznam).

Jak podnikat na internetu?

Krok 06: Budujte seznam zájemců

Tvrdí se, že nejcennější jsou v podnikání kontakty. Nemusí to být přitom jen lidé, kteří u vás už nakoupili. Velkou hodnotu mají i lidé, které zajímá to, co děláte. Protože někteří z nich jsou vaši budoucí zákazníci. Je proto nutné takové kontakty spřízněných duší na webu sbírat a evidovat si je ve své databázi. Nejlépe formou registračního formuláře, kde vám na sebe rádi nechají svůj kontakt.

Úkol:

Začněte sbírat kontakty lidí, které zajímá to, co děláte. Kontakty ukládejte do databáze, abyste měli možnost tyto lidi informovat, co jim můžete nabídnout.

Jak podnikat na internetu?

Krok 07: Vytvořte produkt, který lidé potřebují

Produkt je konkrétní řešení, kterým dodáte lidem své znalosti a služby. Na internetu to bývá často produkt v digitální podobě. Ten je možné jednou vytvořit a následně ho prodávat opakovaně v libovolném množství. Nejjednodušší je návod ve formě Ebooku. Můžete také natočit video, nebo vytvořit online kurz dostupný v členské sekci na webu.

Úkol:

Vytvořte produkt, který lidé potřebují, který řeší jejich problémy. Produkt, který si lidé rádi koupí.

Jak podnikat na internetu?

Krok 08: Nastavte prodejní automat

Prodej, to není jen inkasování finanční částky. Předchází mu několik zdánlivě skrytých kroků, kdy je zákazník postupně informován o tom, co děláte, co mu můžete nabídnout. Je to cesta, kdy svého zákazníka vedete postupně od zdarma dostupného obsahu až k placenému produktu. Cesta, kdy jste schopni ho přesvědčit, že jste schopni nabídnout mu to, co hledá a potřebuje.

Úkol:

Nastavte na svém webu prodejní automat, který vede zájemce od prvotní informace až k finálnímu prodeji.

Jak podnikat na internetu?

Krok 09: Vytvořte neodolatelnou nabídku

Svůj produkt musíte lidem nabídnout. Přesvědčit je o tom, že dokáže vyřešit jejich problémy. Že jim dáte požadovanou hodnotu. Zamyslete se nad tím, co chcete lidem prodat? Nějakou hmotnou věc (výrobek), nebo výsledek, který dostanou? Neprodávejte výrobky, prodávejte jim výsledky, emoce, splněné sny.

Úkol:

Napište prodejní text, který přesvědčí zájemce, že váš produkt vyřeší jejich problémy. Že dostanou to, po čem touží.

Jak podnikat na internetu?

Krok 10: Začněte prodávat, vydělávat peníze

Nejdůležitější funkce webu je PRODAT. K tomu je nutné zvolit správný nástroj, který se o vše sám postará. Nástroj, který zaznamená zákazníkovu objednávku, vystaví mu fakturu a nejlépe i realizuje platbu. Vyplněním objednávky to ale nekončí. Je také nutné zakoupený produkt zákazníkovi dodat. Zaslat Ebook je relativně snadné. Jak ale zprovoznit na webu členskou sekci, která zpřístupní obsah jen pro ty, kdo si za něj zaplatili?

Úkol:

Prodávejte, prodávejte, prodávejte! A začněte hledat další možnosti, kde je možné vydělat na internetu. Duplikujte výše uvedený postup.

Jak podnikat na internetu?

Podrobný postup krok za krokem

Výše je uveden pouze základ, jak začít podnikat na internetu. Vše jsem zpracoval do detailnějšího postupu, který je možné stáhnout si zdarma. Obsahuje detailní postup výše uvedených 10 kroků s popisem, jak začít podnikat na internetu. Najdete v něm také další informace o tom, co vše k tomu budete potřebovat, jak je možné zřídit si vlastní web. Uvedený postup je možné stáhnout si zdarma ve formě průvodce. Dozvíte se v něm základní postupy, jak je možné začít podnikat na internetu.


Stáhnout (zdarma) Průvodce podnikatele

Jak podnikat na internetu?

Jaký je další krok?

Zřejmě se vám to může zdát být stále vše dosti složité. Taky mi to trvalo několik roků, než jsem si tím vším prošel. Nabízím vám proto svou pomoc, můžu vám poradit! Klikněte na následující tlačítko, dozvíte se více.


Potřebujete poradit? Pomůžu vám!

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Jak se dá podle vás začít podnikat na internetu? Jaký postup zvolit? Nezapomněl jsem na něco důležitého? Přidali byste nějaký důležitý krok? Nebo si snad myslíte, že je něco zbytečné? Jaká byla vaše cesta v podnikání na internetu? Budu rád, pokud napíšete svůj názor do komentářů.

Opt In Image
POKUD CHCETE VĚDĚT VÍCE, ... 🙂

Pokud Vás zajímají možnosti podnikání na internetu, stáhněte si Průvodce podnikatele (PDF dokument, 38 stran). Obsahuje informace o tom, jak je možné podnikat na internetu. Dozvíte se v něm postup (10 kroků), jak je možné začít podnikat na internetu. Podrobné informace ZDE! Zadejte svůj e-mail a klikněte na tlačítko ANO, to mě zajímá. Průvodce Vám bude po ověření e-mailu doručen zdarma. Současně budete zařazeni do skupiny čtenářů mých webů, které zajímá podnikání na internetu. Mohou Vám proto být občas zaslány tipy, jak se dá zřídit a provozovat automatizovaný prodejní web (lze se kdykoliv odhlásit).

Napsat komentář